História

zľava: Gejza, Ďoďo, Dodo, Ľubo, Peter

História siaha v podstate až do detstva všetkých členov a spolupracovníkov motoclubu.Každý by iste vedel popísať postup infekcie spôsobenej bacilom zmutovaným benzínom a motorkami. Prvé prejavy postihnutia sa objavili na michalovskej strojárskej priemyslovke, v školskej lavici v tom čase spolu sedeli Jozef Rauch a Michal Puškár. Spolu spriadali plány, ako začať jazdiť cestné motocyklové preteky.

Jozef RAUCH - Malacky 1978

Jozef RAUCH – Malacky 1978

Píše sa rok 1977 a Jozef absolvuje prvé preteky Majstrovstiev Slovenska v triede 125 ccm. Michal potom v roku 1978 v triede 250ccm. Keďže príklady priťahujú, po vzore svojho brata vstupuje na okruhy Peter Rauch – píše sa rok 1981. O niečo neskôr sa v štartovných listinách objavujú mená Gejza Kočiš a Ľubo Husnaj. V ďalšom období sa partia stáva pevnou súčasťou majstrovstiev Slovenska v triede 125ccm. V tomto bode sa treba zmieniť aj o technike požívanej v tejto triede. Poväčšine išlo o stroje osadené motokrosovými motormi ČZ v ráme typu , čo dom dal, do “dokonalosti” dopracované väčšinou samotnými jazdcami, ktorým nechýbala odvaha tieto kreácie vpustiť do štartového poľa.

Peter RAUCH - Hričov 1984

Peter RAUCH – Hričov 1984

V kontexte tej doby treba spomenúť, že k ozajstným pretekárskym strojom mali prístup len stranou vyvolení. I v týchto podmienkach dochádza ale k postupnému progresu, a v roku 1987 končí Peter Rauch na konečnom 3.mieste majstrovstiev Slovenska a spĺňa tak kritéria na postup do Majstrovstiev Československa. V najvyššej súťaži sme ho však videli až v roku 1989 pretože v roku 1988 si plnil vojenské povinnosti. Od roku 1989 teda bojujeme na dvoch frontoch a to v Majstrovstvách Slovenska i Československa, stále v triede 125ccm. Táto etapa končí sezónou 1991. V roku 1992 nastáva pauza vynútená celospoločenskou situáciu. Nákaza je však silná a v roku 1993 sa Peter Rauch objavuje v triede 250ccm na motocykli Honda po Pavlovi Dekánkovi. Je z toho hneď celkové druhé miesto v Majstrovstvách Slovenska.Gejza a Peter Pozitívny príklad vracia na pretekárske trate v roku 1994 Jozefa Raucha v tri ede 125 ccm, ako i Gejzu Kočiša v triede Superšport 600. Gejza si počína rutinérsky a výsledkom jeho snaženia je titul Majstra Slovenska. V roku 1995 Peter Rauch získava titul Majstra Slovenska a nasledujúci rok ho obhajuje. Až do roku 2001 je stabilným účastníkom pretekov s opakovanými pódiovými umiestneniami v celkovom poradí. Naši jazdci vybojovali v pretekoch 18 víťazstiev, z toho 16 Peter Rauch a 2 Gejza Kočiš.
Motoclub motovia vznikol v roku 2001, no ostalo to viac len vo formálnej rovine. Až koniec roka 2007 bol začiatkom, aspoň dúfajme, reálneho fungovania nášho motoclubu. To je v stručnosti história, ktorá nás priviedla až do súčasnosti. Na tejto stránke sa Vám predstavia v jednotlivých sekciách všetci, ktorí tvoria dnes reálne motoclub MOTOVIA moto club.

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...