AA Cup Brno- Memoriál Jardy Huleše

AA Cup Brno- Memoriál Jardy Huleše

Víkend plný starostí, ale aj úspechov majú za sebou Peter Rauch a Dodo Oravský, ktorí sa zúčastnili Alpsko- Jadranského šampionátu v Brne.
Obaja naši pretekári nastúpili v piatok do ranného voľného tréningu, v ktorom sa Dodovi po 4 kolách v stúpaní do kopca zadrela kľuka. Kôli opravám tak nenastúpil do obedňajšieho tréningu, ale do 17:00 na tretí tréning bolo všetko pripravené a zdanlivo OK. Po 25min krúženia ale musel Dodo predčasne zájst do boxu. Tentokrát bol dôvod podobný… štandartné kľukové ložisko to neprežilo a jeho plastová klietka ako aj ono samo bolo kompletne fuč. Peter v treťom tréningu vyskúšal nové pneumatiky a neskor vecer odstránil problémy s karburátorom. v sobotných kvalifikáciách sa Peter umiestil na 17.mieste a dodo na 28. ale svoj najlepší minulý čas zlepšil priblizne o 5 sekúnd.
Nedeľa, motorky ready osadené novými reťazmi a iným spotrebným materiálom, chalani zas až nie tak ready kôli búrlivému blázneniu nejakých “pretekárov” v noci v boxoch. Warm-up ukázal, že dnes to bude zaujímavé. Peter nasadil do preteku nové pneumatiky, na ktoré si zvykal od piatka.
Po štarte sa Peter držal v asi 4 člennej skupine ktorá medzi sebou bojovala, zrazu však Petrova motorka začala robiť neplechu a tak sa Peter snažil dokrúžiť a získať aspoň nejaké tie bodíky do šampionátu. Skončil 20. Dôvodom jeho starostí bola nakoniec vyskočená poistka! Dodo na štarte prdbehol niekoľkých pretekárov, ktorých držal za sebou až do uplného konca…naštastie, pretože sme nemali signalizačnú tabuľu a nevedeli sme mu ukázať či za ním niekto je a kde. Dodo skončil 21. s náskokom pred 22. 0,064s. Znova ale zlepšil čas o 3 sekundy.
Ďakujeme všetkým, hlavne však Michalom Puškárom za obetavú pomoc pri problémoch!

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...