Motovia MC v plnej zbroji na Hungaroringu

Uplynulý víkend sa Motovia moto klub zúčastnil pretekov Alpsko- Jadranského šampionátu na maďarskom Hungaroringu. V triede 125 SP sme mohli vidieť Doda Oravského a Petra Raucha, triedy OLDTIMER sa zúčastnil Jozef Rauch. Viac nám o pretekoch prezradia samotní pretekári.

. .

Jozef Oravský:
„Na uplynulý víkend na Hungaroringu budem ešte dlho pozitívne spomínať. Na okruh sme pricestovali v piatok večer, prednosť pred tréningami dostala tento krát škola. Nebral som to tragicky pretože som mal okruh natrénovaný. Nastúpil som teda až do sobotných kvalifikácií. V prvej kvalifikácii som začal mať po troch kolách problémy s motorkou. „Stratil“ som jednu maticu zo štiftu valca, tým pádom mi do motora prisávalo falošný vzduch, otáčky mi vystreľovali v zákrute kedy sa im chcelo a čas som nespravil. V druhej kvalifikácii som pridrel krúžok piestu a tak bol môj výsledný kvalifikačný čas 2:27,6 a 24 pozícia na štarte.

V pretekoch som trochu pokazil štart, obehol som síce dosť pretekárov, ale mal som na viac. V treťom kole sa na mňa dotiahol Michal Mišák, ktorého som dokázal v pretekoch poraziť a čas môjho najlepšieho kola stlačiť na 2:20,946. V cieli som skončil na 19.mieste a v rámci MM SR na 4.mieste. Víkend sa mi veľmi páčil, pretože sme boli v kompletnej zostave a taký priebeh pretekov som ešte nezažil.“
. .

Peter Rauch:
„S priebehom celého víkendu som spokojný. Počas tréningov som len doladil prevod a trochu osadenie karburátora. Inak len bežný servis, sviečka, brzdové dosky, reťaz.
Po kvalifikáciách s výsledným časom 2:19,42 som do pretekov štartoval z 15.pozície.

Štart sa mi vcelku vydaril, zo začiatku som mal na dohľad Skovajsu, zopár kôl so mnou zvádzal tvrdý súboj Radek Lamich, napokon ma zlomil, ale aj tak mam z toho dobrý pocit, motorka pracovala dobre a ja som si s chuťou zajazdil. Do cieľa som prišiel na 12.mieste a v rámci MM SR tretí s najlepším časom 2:18,62“
. Jozef Rauch:
„Máme za sebou jeden perfektný víkend, bolo to naozaj vydarené podujatie. V triede OLDTIMER sa mi jazdilo veľmi dobre. Pretekári boli medzi sebou ohľaduplní a nezaregistroval som žiadne neférové pokusy. Organizácia pretekov bola tiež vynikajúca, na trati bola perfektná signalizácia. Tréningy prebehli štandardne- zoznamoval som sa s traťou. Trochu mi “zmäkla” brzda, ale nemalo to vplyv na brzdenie v pretekoch.

Odštartoval som celkom dobre, ale v prvej zákrute bola trocha tlačenica a predbehlo ma niekoľko jazdcov. Asi dve kolá som jazdil za jazdcom, ktorý ma zdržiaval v zákrutách. Keď sa mi ho podarilo predbehnúť, tak som trocha postúpil. Z celkového počtu 33 pretekárov som skočil 18-ty a v triede Classic do 500ccm som skončil 6ty. Čas oproti tréningu som si zlepšil o 3 sekundy. Kvalifikácia: 1. tréning: 2,42, 2.tréning: 2,40, pretek 2,37. V triede Classic som štartoval na tretích pretekoch. Každé preteky mi umožňujú vylepšiť seba i motorku.”