Motovia moto club na Memoriáli J.Huleša v Brne

Peter Rauch a Dodo Oravský sa zúčastnili pretekov v triede 125SP na Masarykovom okruhu v Brne. S priebehom víkendu sú jazdci spokojní o čom svedčia aj ich výsledky. Peter skončil v AA 10, do M SR bral 20 bodov. Dodo skončil na 15 mieste v AA a v slovenských majstrovstvách si pripísal 4 miesto.

. .

Jozef Oravský:

„Štvrtok podvečer som ešte maturoval takže sme do Brna pricestovali až v piatok ráno. V piatok som odjazdil dva voľné tréningy. Jazdilo sa mi čudne, časy síce sedeli s mojimi predošlými ale chcel som to vylepšiť. Druhý piatkový tréning bol kvôli silnému vetru prerušený. V sobotných kvalifikáciách som sa hľadal, chcel som zrýchliť, čo sa mi nakoniec aj podarilo ale o veľkej spokojnosti sa hovoriť nedalo. Po druhej kvalifikácii sme dokonca museli meniť motor pretože sa nám rozpadlo kľukové ložisko.

V nedeľu som v zahrievacom kole zistil, že s rozdielnym motorom, na ktorom som predtým najazdil len niekoľko kilometrov, neviem štartovať. Štart do závodu bol teda z môjho pohľadu hrozný, v prvom kole som ale predbehol dosť pretekárov. Celý pretek som šiel vo dvojici s českým pretekárom, ktorého som nakoniec porazil a v cieli som bol na 15 mieste, čo ma tešilo. Nemenej spokojný som bol aj s časom, ktorý som dokázal v preteku stlačiť asi o 7 sekúnd oproti kvalifikácii.“

. .

Peter Rauch:
„Celý víkend z môjho pohľadu prebehol perfektne. Pred pretekový stres sa nakoniec oplatil. Úprava motora a ďalšie drobné servisné úkony a úpravy ma posunuli správnym smerom. Na trati som si to užíval a z jazdy som mal dobrý pocit. Aj časy sa pomaličky zlepšovali a môj cieľ – top ten pre tieto preteky sa mi podarilo splniť. Ostáva už len poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri naplnení tohto cieľa.“