Ďalšia kapitola za nami

DODO ORAVSKÝ:
„Do minulej sezóny sme vstupovali so zámerom čo najlepšie si zajazdiť v jednotlivých pretekoch a zdokonaliť seba aj techniku. Každý pretek som si až na posledný Hungaroring užil. Tu nás zradila technika. V každom preteku som zviedol priamy súboj s mojimi súpermi. Za najúspešnejšie považujem druhé preteky v Brne, kde som skončil celkovo na 14. mieste, v rámci M SR na treťom, po tvrdom súboji, ktorý som celé preteky zvádzal s Petrom Rauchom a Paľom Skovajsom. Nepochybne som sa v tejto sezóne posunul o úroveň vyššie a dúfam, že môj progres bude mať aj naďalej stúpajúcu tendenciu.
Ďakujem Motovia moto – clubu a môjmu sponzorovi – otcovi.„

. .

 

JOZEF RAUCH:
„V uplynulej sezóne som absolvoval troje preteky. Prvé boli na Hungaroringu v rámci AA šampionátu. Bolo to vydarené podujatie a aj s výsledkom som spokojný. Ďalšie podujatie bolo v rámci seriálu medzinárodných majstrovstiev Slovenska v Boľkovciach. Bolo to najúspešnejšie podujatie. Posledným podujatím boli tradičné preteky v Novom Meste nad Váhom. Je to mestský okruh, so všetkými negatívami (kanály, stĺpy, zábradlia, klzký povrch). Nedostatky trate neuveriteľne prevažuje atmosféra pretekov, ktorá je neopakovateľná a spôsobuje závislosť.
Ďalších pretekov som sa už nezúčastnil, nakoľko to nebolo v mojich možnostiach. Sezónu môžem hodnotiť ako jednu z najúspešnejších. Trošku ju ovplyvnili škrty v kalendári, ale to už žiaľ k tomuto športu akosi patrí.“

. .

 

 

 

PETER RAUCH:
„Sezóna 2009 bola pre mňa vcelku vydarená. Nechcem aby to vyznelo príliš formálne, ale určité ciele, ktoré som si na tento rok tak nejako pre seba stanovil, sa mi podarilo splniť. Dostal som sa v celkovom hodnotení Alpe Adrii na 10. miesto. To mi vychádzalo aj v jednotlivých pretekoch. Najhorší výsledok bolo pre mňa 14. miesto v druhom Brne, keď nepočítam Pannoniu, kde som pre pád nedokončil preteky. Výsledky v rámci M SR veľmi nekomentujem. Tu by to chcelo zmeniť systém bodovania, respektíve konečne zvážiť výber podujatí, ktoré sa započítavajú do našich majstrovstiev. Čo sa týka okruhov, jasné že pre mňa najobľúbenejší je Hungaroring, tam sa cítim doma. Veľký dojem zostal vo mne po Moste a super záver sezóny v Poznani. Aj napriek únavným cestám, rád by som tam išiel aj budúci rok.“

. .

 

 

 

PETER BELLÁS (Manažér tímu):
Pre náš tím sa skončila sezóna 5.-7.novembra.Bola nám ponúknutá možnosť sa prezentovať na regionálnom autosalóne v Michalovciach, na ktorom sme sa zúčastnili prezentáciou našich výsledkov. Počas výstavy bolo cítiť že aj v našom regióne je stále viac fanúšikov motocyklového športu. Zastavili sa deti, dospelí, záujemcovia o foto na motocykloch ale aj zástupcovia potenciálnych sponzorov. Tento šport bez sponzorov hádam ani nie je možný. Preto sme využili toto prostredie na ich oslovenie. Pre rok 2010 máme rozpracovaných niekoľko projektov materiálnej pomoci. Verím že sa nám podarí niekoľko z nich dotiahnuť do úspešného konca. Zatiaľ sa veci javia ako sľubné.
V druhom roku pôsobenia týmu v tejto zostave hodnotím výsledky v obidvoch seriáloch posunutím sa dopredu. Chcem sa poďakovať všetkým za všetko čo dosiahli v tejto sezóne. Do roku 2010 prajem ešte viac bodov v celkovom hodnotení no a samozrejme kopec pevného zdravia. Zároveň ďakujem všetkým sponzorom ktorí to ťahali s nami celú sezónu. Vďaka patrí aj fanúšikom ktorí nám počas ale aj pred každými pretekmi držali všetky prsty.

ŠPORTU ZDAR ! MOTOCYKLOVÉMU OBZVLÁŠŤ !

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...