Motovia moto club racing – Hungaroring MAĎARSKO

in22.-24.04.2011  –  Hungaroring MAĎARSKO
M SR
1.miesto – Peter RAUCH
4.miesto – Jaroslav ČECH

Alpe Adria
3.miesto – Peter RAUCH
9.miesto – Jaroslav ČECH

-30.výročie prestížného európského šampionátu Alpe Adria v cestných motocyklov
-Veľkonočné sviatky
-Počasie ideálne na pretekanie
-Výborná pohoda,atmosféra
-Účasť sponzorov,fanúšikov,rodičov
-výborne pripravené stroje

Možno symbolické skutočnosti, ale jedno je isté že aj tieto prispeli k vynikajúcim výsledkom našich reprezentantov.Už sobotňajšie kvalifikačné tréningy napovedali že keď sa nič mimiriadné neudeje, môžme v pretekoch pomýšľať na solídne umiestnenia.To sa aj v amotných pretekoch potvrdilo.

Majstrovstvá Slovenska: 
1.miesto   – Peter RAUCH         trieda 125 ccm
2.miesto   – Jaroslav ČECH      trieda 125 ccm

Európsky šampionát AA:
3.miesto   – Peter RAUCH         trieda 125 ccm
9.miesto   – Jaroslav ČECH      trieda 125 ccm

Na úvod sezony teda vynikajúce umiestnenie našich pretekárov.Záver patrí poďakovaniu sponzorom,bez ktorých by to bolo veľmi obtiažné,no a samozrejme to platí aj pre našich fanúšikov ktorý nám pred každým pretekom držia všetky prsty. Zároveň vás všetkých pozývame na ďalšie preteky ,ktoré sa uskutočnia v dňoch 20.-22.05.2011 na Masarykovom okruhu v Brne.

Peter Rauch :

“Počas voľného tréningu aj kvalifikácie sa mi postupne podarilo nastaviť motorku. 6. miesto na štarte bolo dobrou východiskovou pozíciou. Štart do preteku sa mi už klasicky nevydaril, prvú zákrutu som prechádzal snáď okolo 15. miesta, v cieli prvého kola som bol šiesty, v druhom kole som sa usadil na 3. mieste. Postupne som si vytvoril asi 5 sekundový náskok pred početnou skupinkou, z ktorej sa potom ešte odtrhol Pier Coppa, ktorý dokončil pretek na 4. mieste. V dobrom tempe som vydržal celý pretek, našťastie bez jedinej chybičky. Odmenou mi je teda 3. miesto v AA a 1. miesto v M SR. Je to perfektná motivácia do ďalších pretekov, ktoré nás čakajú v máji v Brne.  Najbližší pretek AA v Rijeke musím vypustiť, nakoľko na celý seriál AA nemám finančné krytie. Chcem sa teda sústrediť na podujatia, ktoré sa započítavajú do M SR,“ zhodnotil preteky Peter Rauch

Jaroslav ČECH:

Nakoľko to bol môj prvý pretek, jazdilo sa mi veľmi dobre. Doposiaľ som jazdil len terénne preteky: motocross, enduro a trial,takže si postupne zvykám na asfalt. Je to dosť rýchly šport, napr. oproti trialu a to sa mi velmi páči. Kubatúra 125 ccm mi na začiatok veľmi vyhovuje, lebo si musim držat ideálnu stopu,keďže 125-ky chyby veľmi neodpustia. Hungaroring ma celkovo udržiava v dobrej kondícii, lebo je to technicky okruh. Štart do preteku sa mi v celku vydaril. V preteku to bolo trochu horšie ale udržal som si 4 priečku v M SR.Vývoj ppretekov nasvedčoval tomu,že to mohlo byť aj lepšie. Moja predstava bola skončiť apoň v polovici štartovného poľa, čiže z výsledkom som spokojný. Preteky boli fantastické a teším sa už na ďalšie v ktorých by som sa chcel samozrejme zlepsiť. Počasie vydrzalo,hoci pred pretekmi to vyzeralo na dážď.
Na záver sa chcem poďakovať mojím rodičom ktorý ma v deň pretekov prišli morálne podporiť.

Team manager
Peter BELLÁS

 

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...