Motovia moto club racing – Slovakia ring

t

Aj po pretekoch na Veľkej cene Slovenska Peter RAUCH v priebežnom poradí tohtoročného európskeho šampionátu Alpe Adria  stále na skvelom 5.mieste.
V M SR mu patrí 1.priečka!
Motovia moto club racing – Slovakia ring
17. – 19.06.2011 – Slovakia ring – Orechová Potôň
Výsledky:
M SR – 2.miesto – Peter RAUCH,  4.miesto – Jaroslav ČECH
AA   – 4.miesto – Peter RAUCH, 10.miesto – Jaroslav ČECH

CELKOVO  SEZÓNA  2011:
Priebežné výsledky:

Majstrovstvá Slovenska:    
1.miesto  – Peter RAUCH       trieda 125 ccm    77 bodov
5.miesto  – Jaroslav ČECH     trieda 125 ccm    46 bodov

Európsky šampionát AA:    
5.miesto  – Peter RAUCH       trieda 125 ccm    47 bodov
13.miesto – Jaroslav ČECH    trieda 125 ccm    22 bodov

Peter RAUCH –  Domáci  pretek  pre mňa znamenal ďalší výborný výsledok.Začalo sa to už v piatok voľnými  tréningami ,keď sa mi podarilo doladiť motorku a naštartovať i seba do dobrého rytmu.Prvá sobotňajšia kvalifikácia znamenala 6.miesto na štarte, aj keď v druhej kvalifikácii som bol na 4.mieste.V nedeľu ráno to vyzeralo na mokrý pretek.Warm up sme absolvovali na vode.Celkom sa mi to pozdávalo a tak som sa začal pripravovať na mokrý pretek.Asi hodinu pred štartom bolo takmer isté,že trať bude definitívne suchá.Nahodili sme teda pneumatiky na sucho a postavil som sa na štart.Konečne sa mi podarilo dobre odštartovať a v priebehu prvého kola som sa prepracoval na 4. miesto.Mal som pred sebou Scilaciho a Novosela.Strácal som na nich 5 sekúnd.Ich tempo bolo rovnaké s mojím a to vyzeralo,že už to nešlo dotiahnúť. Cieľom som teda prešiel v AA na 4.mieste,v hodnotení M SR to znamenalo 2.miesto za Miškom Puškárom.Tento výsledok ma vrátil na priebežne 1.miesto v M SR a prispel k udržaniu 5.priečky v Alpe Adrii.Ďakuj m môjmu týmu,sponzorom,priateľom,rodine i fanúšikom za pomoc a podporu.

Jaro ČECH –  Napriek tomu,že som absolvoval vikend na Slovakia ringu s angínou jazdilo sa mi v celku dobre.Po štarte so sa dostal z tretej rady medzi prvých 5 jazdcov no v tretom kole sa predo mňa natlačil dosť neférovým spôsobom jazdec z Maďarska následkom čoho som nedobrzdil do zákruty a predbehol ma ešte Sabbadin.Držal som  sa ich  no v vzápätí som začal mať problémy so zadnou pneumatikou a zrejme aj  s podvozkom,lebo som strácal priľnavosť a tak som ich postupne strácal.Aj napriek tomu som sa veľmi snažil ich dobehnúť,následkom čoho som spravil niekoľko chýb ktoré sa už nedali napraviť a vystačilo to len na 4.miesto v M SR 10.miesto v Alpe Adrii.

Peter BELLÁS Team manager –  Za chlapcami som došiel v piatok .Atmosféra prešpikovaná očakávaním a plánmi ako prekvapiť rivalov,ako dosiahnúť v kvalifikácii čo najlepší výsledok. Bude pršať alebo nie,veľké dusno.Dobrú náladu vystupňoval príchod Jarovho otca, ktorý si Slovenský ring taktiež nenechal ujsť. Vrátim sa niekoľko desaťročí dozadu.Ako veľký fanúšik motoristického športu som  so závisťou sledoval 80-te roky výstavby automotodromu pri Brne – Masarykov okruh. Veľa  fanúšikov,pretekárov si položilo mnohokrát na Slovensku dlhých 32 rokov otázku,kedy sa takéto niečo podarí nám Slovákom.Chcel som len zdôrazniť,že sa to podarilo a dnes pretekáme na okruhu ktorý stojí na Slovenskom území a že to čo sa o ňom píše a hovorí nie sú len marketingové reči..Mne sa osobne páči. www.slovakiaring.sk Sobota ráno,ten istý kolotoč.Prvý kvalifikačný tréning pred nami.Kontrola tlaku v pneumatikách ,nahrieváky na kolesá,päť litrov 100 oktánového benzínu riedeného s racingovým olejom.Mám pocit že po kvalifikácii majú Peter a Jaro ešte naviac. Pred nedeľňajším štartom sa ich znažím vyhecovať.Od Petra očakávam 4-5 miesto v pretekoch AA.Aj Jarovi nič nedarujem.Verím v jeho bojovnosť. Takže spolu plánujeme 8-10 miesto.Vyslovujem poďakovanie,ono sa to podarilo.Ja osobne to prežívam v eufórii.Pri vyhlasovaní výsledkov vidím že Petra stále hryzie svedomie.Skončil  len  málinko od tretieho miesta v AA.Nevadí.Je to stále otvorené,skúsime to zlepšiť v najbližších pretekoch v Moste.Stačilo by udržať pozície. Okolo prešiel Jirka Franek,priateľ z Ostravy.Po pretekoch fotí Petra už neuveriteľných  30 rokov.Žijúca legenda  Československého motocyklového športu.Človek ktorý zasvetil celý svoj život motorkám a vôni benzínu.Štatista, vydavateľ,publicista,spiso- vateľ,fotograf,cestovateľ,priateľ.Spoznali sme sa na pretekoch v Maďarsku v roku 2009.Dnes mám pocit akoby som ho poznal 20 rokov.

Záver patrí poďakovaniu sponzorom,ktorí to ťahajú s nami trpezlivo celú sezónu. Ďakujeme Mirovi ktorý prišiel povzbudiť z celou rodinou,Lacovi bez ktorého sú pr teky v depe motocyklov ochudobnené od množstva a stáleho ponúkania špeciálnych jedál a chuťoviek. Pochvala  patrí aj samotnému organizačnému týmu Slovakiaringu.Poďakovanie za náramkové hodinky zn. TISSOT.Peter ich dostal od organizátorov za najlepší tréningový čas z trojice Slovenských pretekárov v rámci všetkých tied a kubatúr.

Dovidenia v Moste – 22.-24.07.2011

Foto: Peter BELLÁS – Motovia moto club

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...