Autodrom Most 2014 – 1. časť: Dodo ORAVSKÝ

Dodo ORAVSKÝ - Most 2014Po úpornej 800 kilometrovej ceste sme v piatok o pol 4 ráno dorazili s otcom a Michalom Puškárom st. na mostecký autodrom. Samozrejme, úplne unavení sme si trošku pospali v aute, lebo v piatok nás čakali 3 voľné tréningy a 1 kvalifikačná jazda. Od prvého tréningu sme pekne pracovali, jazdil som lepšie, ako bolo moje osobné maximum na tomto okruhu v minulosti, každý tréning som zrazil 1-2 sekundy. V prvej kvalifikácii som zašiel super čas, až na to, že som ku koncu spadol na nerovnosti v pravotočivom vracáku. Aby toho nebolo málo, tak ma v 3 voľnej jazde trafil na konci cieľovej rovinky maďarský jazdec,  ktorého motorka poškodila moju a ja som išiel mimo trať.
Do druhej sobotnej kvalifikácie sme motorku, ktorá bola jemne poškodená, dali dohromady, dokonca sme vymenili aj motor, pretože prvý bol už mimo tolerancie. Okrem toho sme obuli nové pneumatiky, aby bola šanca na ešte lepší kvalifikačný čas. V prvom kole kvalifikácie som išiel mierne, zabiehal som motor, v druhom kole som chcel začať tlačiť, tak som v jednej zákrute zaradil vyšší prevodový stupeň ako inokedy, pridal gas a padol znova, vďaka kombinácii vysokej rýchlosti, chladných nových gúm na rannom studenom asfalte.  Nanešťastie motorka sa zaryla do zeme, čo ju vymrštilo, spravila niekoľko kotrmelcov a vlastne ťažko by človek našiel na nej nejaké nepoškodené miesto. Dodo-2Dodova kombinéza po páde
Mal som chuť ísť rovno domov, nedokázal som uveriť, že by sme ju opravili. Našťastie, po 5 hodinách roboty a asi 1 kilometri americkej pásky, sa nám to podarilo opraviť.  Nastúpil som do oboch pretekov, ale nedokázal som sa priblížiť časom, ktoré som išiel v piatok, v slovenskom majstráku som bol 2 krát tretí.

Som rád, že som zdravý doma, čím skôr chcem na Most zabudnúť a makať na ostatných pretekoch na plno.
Ďakujem otcovi, Michalovi Puškárovi a ostatným ľuďom, vďaka ktorým som mohol jazdiť preteky aspoň takto.