Autodrom Most 2014 – 3. časť: Peter Rauch takmer spokojný

Peter RAUCHPo ročnej pauze som sa vrátil na Mostecký okruh, na ktorý sa vždy veľmi teším. Až na tú cestu! Predsa len tých cca 850 km dá trocha zabrať. Piatkový program bol dosť nabitý, štyri tréningy, z toho jedna kvalifikácia. Darilo sa mi postupne plniť to, čo sme si s našim technikom Mišom Puškárom dohodli. Zrepasovaný motor bolo potrebné najprv zabehnúť a potom doladiť na podmienky, ktoré boli na okruhu. Príjemné, a hlavne stabilné, letné počasie počas celého víkendu nás trochu zaskočilo, nakoľko k Mostu väčšinou patrí nejaká tá búrka a vetrík.
Postupne sa mi darilo zlepšovať dosiahnuté časy. Prvý pretek v sobotu poobede znamenal pre mňa 5. miesto v absolutnom poradí, 3. v IMRC a 1. v M SR. V nedeľu som chcel výsledok vylepšiť, no lepšie to nebolo. Možno, keď sa na tejto motorke raz naučím aj odštartovať, mohol by som myslieť na boj na špici štartovného poľa. Tak som si aspoň popretekal s mladým maďarom Bálintom Kováczom.#18 Peter RAUCH Bol to perfektný súboj aj keď som ho napokon na cieľovej čiare prehral o pol sekundy.
Chcel som sa v Moste dostať pod 2 : 00 min. na kolo, žiaľ nevyšlo to.
Môj týmový kolega Dodo Oravský tento krát bojoval predovšetkým sám so sebou. Po dvoch pádoch, hlavne po tom sobotňajšom, bolo super, že neodišiel domov a odjazdil obidva preteky.
Vďaka patrí Michalovi Puškárovi seniorovi a Dodovi Oravskému seniorovi za prácu na našej technike, Maťovi Babjákovi za doprovod a foto materiál z tohto podujatia, mojej Sofii za spoločnosť a trpezlivo zvládnutú cestu. Tiež vďaka patrí aj tým, ktorí sa tentokrát nemohli zúčastniť na pretekoch, ale duchom boli s nami a držali nám palce.
Teším sa na Hungaroring, kde sa náš kolotoč zastaví 15. až 17. augusta.

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...