Motovia moto club racing – B R N O

intro

20.-22.05.2011  –  Masarykov okruh   –   ČESKÁ REPUBLIKA
M SR – 3.miesto – Peter RAUCH,  7.miesto – Jaroslav ČECH
AA   –  9.miesto – Peter RAUCH, 14.miesto – Jaroslav ČECH
– Memoriál Františka Šťastného
– Majstrovstvá Slovenskej republiky  a Európsky šampionát – UEM Alpe Adria Cham- pionship
– Počasie ideálne na pretekanie, pri neďeľňajšom štarte priam tropická horúčava
– Výborná pohoda, atmosféra, priam rekordný počet divákov ktorý prišli povzbudiť
– Účasť sponzorov, fanúšikov a priateľov moto clubu
– Silná konkurencia vo všetkých objemových triedach
– Tréningový pád Jara Čecha ale štart v pretekoch neohrozený
– Vynikajúca oraganizacia zo strany automotodromu Brno

Týmto krátkym a heslovitým zhrnutím by sa dal charakterizovať víkend strávený na známom Masarykovom okruhu v Brne, ktorý bol pre náš tým druhý v poradí. Na samotné peteky sa chlapci tešili s odhodlaním dosiahnúť čo najlepšie výsledky.
Tieto po samotných pretekoch vyzerali následovne:

Majstrovstvá Slovenska:

3.miesto   – Peter RAUCH           trieda 125 ccm
7.miesto   – Jaroslav ČECH          trieda 125 ccm

Európsky šampionát AA:

9.miesto   – Peter RAUCH          trieda 125 ccm
14.miesto   – Jaroslav ČECH          trieda 125 ccm

Druhé preteky sezóny teda nevišli ako tie prvé. Musíme ale konštatovať,že Slovenský šampionát vedie náš pretekár Peter RAUCH so ziskom 41 bodov.V závere chcem poďakovať sponzorom,bez ktorých by to bolo veľmi obtiažné,no a samozrejme to platí aj pre našich fanúšikov ktorý nám pred každým pretekom držia všetky prsty. Zároveň vás všetkých pozývame na ďalšie preteky ,ktoré sa uskutočnia v dňoch 04.-06.06. 2011  na Pannoniaring okruhu v susednom Maďarsku.

Jaroslav Čech: Víkend v Brne mi nevyšiel podľa predstáv, pretože v piatok som mal v prvom tréningu pád a natiahol som si väzy na krku. V sobotu som nastúpil rovno na merane tréningy a tam sa odzrkadlilo to, že som mal odjazdených len 5 kol.  Nevedel som sa naplno sústrediť na jazdu, keďže som nemal dostatočné najazdenú trať čo je dosť dôležité, keďže som šiel Brno 1 krát.

Samotné nastavenie motorky na nedeľňajší pretek nebolo najvhodnejšie, keďže sme nechali karburáciu z ranného warm upu a pretek sa šiel za veľmi teplého a slnečného počasia. Štart sa mi zasa podaril lebo na rovinke som obehol hneď asi 6 jazdcov, ale počas preteku som sa postupne prepadol o 3 miesta, keďže motor neťahal ako mal a tato trať je veľmi náročná na výkon. Tieto preteky beriem ako výbornú prípravu na budúci ročník, na ktorý sa už veľmi teším. Chcel by som hlavne poďakovať chlapcom z teamu Peťovi Rauchovi a Peťovi Bellasovi, ktorý mi opäť veľmi pomáhali a venovali mi kopec čašu.

Brno – Peter Rauch : Máme to za sebou. Tak by sa dal jednoducho zhodnotiť víkend na Masarykovom okruhu v Brne. Z môjho pohľadu vcelku vydarené podujatie, trochu nenaplnené ambície, ale napokon spokojnosť. Kvalifikácie prebehli dobre, časy z minulých rokov som trochu vylepšil. Najrýchlejšie kolo v preteku som ešte stlačil o 2 sekundy, takže 2:32 znamená ďalší posun dopredu, aj keď celkove 9. miesto v Alpe Adrii je posun v poradi smerom dole. Malým zadosťučinením je predsa len pódium v podobe 3. miesta v Majstrovstvách Slovenska. Tento výsledok ma udržal v priebežnom hodnotení M SR na 1. mieste a motivuje ma do ďalšieho preteku, ktorý nás čaká o necelé dva týždne na okruhu Pannoniaring v Maďarsku. Ďakujem všetkým, ktorí ma akýmkoľvek spôsobom podporujú v boji o každý bodík AA či M SR a tiež môjmu manážerovi Petrovi Bellásovi za trpezlivosť a optimizmus pri realizácii tejto sezóny.

Team manager
Peter BELLÁS

Povedz o tom svojim priateľom

Loading Facebook Comments ...